fbpx
נחשושים והפתעות

נחשושים והפתעות

בשבוע האחרון שברנו שיא של בריתות משפחתיות- 3 במספר! ולכולם התייצבנו בהרכב מלא. אבל אנחנו לא מתלוננים כי אירועים זה כיף! וגם הזדמנות מצויינת לפגוש את כל המשפחה ולא פחות חשוב- הזדמנות לפנק במתנות. ואין כמו מתנות שמכינים לבד. אני אוהבת את זה שזה מאתגר אותי להיות יצירתית. כי אם יש משהו שאני פחות מתחברת אליו זה להביא לכולם את אותה מתנה. או סתם מתנה בנאלית שקניתי ואין בה משהו שמייחד אותי או את מי שאני מביאה לו את המתנה.

הברית האחרונה בשרשרת האירועים הייתה של אחי הקטן ובחרתי להכין להם נחשוש שבעצם משמש כמגן ראש למיטה. דבר כזה עולה לא מעט כסף אבל לתפור את זה זה באמת קלי קלות וכמובן הרבה יותר משתלם.

הדבר הראשון מבחינתי כשאני ניגשת לפרוייקט תפירה חדש- זה בחירת הבדים. ואם מדובר בשילובי בדים זה אפילו עוד יותר חשוב להחליט מראש מה יהיו הבדים ולוודא שיש לנו מספיק מכל בד. אני בוחנת כמה שילובים עד שאני מגיעה לשילוב שהכי נראה לי מוצלח. אבל אל תסתבכו עם זה מדי- בסוף כמעט כל שילוב יוצא יפה.

אחרי שבחרתי את שילוב הבדים צריך להחליט האם נמלא את הנחשוש באקרילן, ואז היתרון הוא שנוכל לבחור את האורך והגודל שמתאימים לנו, או לחילופין אפשר להשתמש במילוי מוכן אבל כמובן במקרה הזה מה שיש זה מה יש.
אני בחרתי להשתמש בזה המוכן מ-2 סיבות. הסיבה הראשונה- זה חוסך זמן. הסיבה השניה- מתקבל תוצר הרבה יותר יפה בעיני.

כך נראה המילוי לנחשוש. זה בעצם לבד שממולא באקרילן דחוס.

כדי שנוכל לגזור את הבדים במידות מדוייקות- אנחנו מודדים את ההיקף של הנחשוש ואת האורך שלו ואז מתחילים לשחק עם הבדים כדי להגיע לתוצאה שנראית לנו יפה.

אחרי שבחרנו את הבדים, השילובים והגדלים הרצויים לנו- מחברים את חתיכות הבד אחת לשניה וסוגרים את כל הרצועה יחד בתפר לאורך כך שקיבלנו צינור שלתוכו אפשר להכניס את הנחשוש.

ואיך סוגרים את הנחשוש בקצוות?
בקצה אחד יצרתי עיגול בדיוק בגדול הנחשוש ובקצה השני עשיתי סגירה עם קשירה כדי שיהיה אפשר להוציא את הכיסוי ולכבס אותו. אבל האמת היא שאני לא יודעת עד כמה זה פרקטי כי זה די מייאש להכניס את הנחשוש בתוך הכיסוי… מצד שני הקשירה הזו מוסיפה גם יופי אז לא נורא 🙂
(דרך אגב- אפשר ליצור קשירה מ2 הצדדים וכך לחסוך את ההתעסקות בחישוב ותפירת העיגול. זה יוצא מקסים גם ככה. ושוב- חוסך עוד זמן)

כך נראה הנחשוש אחרי שסיימתי לתפור אותו

זו בהחלט מתנה כייפית – גם לתפור וגם לתת. ואם רוצים להשקיע יותר תמיד אפשר להוסיף כריות, וילונות, ופריטי טקסטיל נוספים שיתאימו לחדר ויתנו עיצוב מושלם.

הנה כמה תמונות להשראה- 

תראו כמה דברים אפשר ליצור מבדים- וילון, סל כביסה, מובייל, שמיכה, כרית, משטח החתלה… (התמונה של מותג- laura)

רואים את שרשרת הדיגלונים וחישוקי הרקמה? הכל הכל מבדים! (התמונה מאתר עצמל’ה)

ואפשר גם פריטים נוספים כמו מגן ראש לקיר ואותיות (התמונה מאתר פיקולינה)

בדים נותנים לנו המון מרחב ליצירה ודימיון. ההתעסקות איתם לרוב היא לא יקרה ונותנת המון סיפוק ותחושה טובה! אז- מה אתן הולכות לתפור היום?? שתפו אותי!

ובכל מקרה, מה שזה לא יהיה – העיקר להנות!
יום שמח ונפלא!
רבקה

השארת תגובה

דילוג לתוכן